Back to top

Естетична стоматологія

Посмішка робить людину особливою, а гарна і здорова посмішка – запорука впевненості в собі. Саме тому на сьогоднішній день «естетична стоматологія»  стала насправді важливим і не менш актуальним розділом стоматології. Під терміном «естетична стоматологія» ми маємо на увазі наступне:

Художня реставрація зубів

Художня реставрація – це більше творчість, ніж наука, яка дозволяє ніби “намалювати” на зубі індивідуальність кожної людини: всі відтінки, прозорість, багатошаровість, особливості рельєфу, чи, навпаки, змінити колір і положення зуба у зубному ряді. Форма і колір підбирається лікарем особисто, відповідно до статі, віку, обличчя, відтінку шкіри, волосся, а також з урахуванням бажання самого пацієнта. Але існує необхідність не лише у створенні ідеально гарних і білих зубів, а також функціонально правильних. Для кожного пацієнта потрібно індивідуально підібрати необхідну анатомічну структуру, щоб не порушити баланс у всій зубо-щелепній системі, таке лікування повинно бути прогнозованим. Неправильно виконані реставрації можуть призвести не лише до їх випадіння, а й до проблем із суглобом, захворювань ясен, переломом здорових тканин зуба і навіть до повторного виникнення карієсу.

Також існує поняття «реконструкції зуба», коли зруйнованому зубу не надають його попередньої форми, оскільки вона була не досконала, а взагалі змінюють його вигляд з естетичною метою. Лікар-реставратор при потребі може оптично видовжувати клінічну коронку зуба, розширювати його чи змінювати нахил, закривати проміжки в зубному ряді для досягнення того ідеалу, якого прагне пацієнт.

Перед виконанням реставрації стоматолог та пацієнт повинні дійти компромісу між тим, чого хоче пацієнт, та тим, що фактично можна виконати для досягнення хорошого, стабільного результату, адже естетика та функція – поняття нероздільні. Пряма реставрація виконується безпосередньо в ротовій порожнині в одне відвідування за допомогою фотополімерних матеріалів. Революційні технології і необмежені можливості сучасних матеріалів дозволяють повністю імітувати тканини живого зуба з усіма особливостями. Найновішими на сьогодні є нанокомпозити – це фотополімерні пломбувальні матеріали, які відрізняються від інших наявністю в них мікрочастинок, що забезпечують високу насиченість, а звідси - їх надійність, міцність і надзвичайні естетичні властивості, природній блиск.

Процедура художньої реставрації вимагає від лікаря не лише високої концентрації, досвіду та мануального вміння, але й творчого бачення прогнозованого результату. Вона не може бути виконана швидко і, зазвичай, її ціна є вищою, ніж звичайної пломби.

Серед переваг композитних реставрацій виділяють наступні:

 • не пошкоджуються живі тканини зуба, це найбільш щадна та малоінвазивна процедура, зазвичай зуб залишається «вітальним»(живим), що гарантує йому більшу міцність і твердість в порівнянні із депульпованими зубами;
 • реставрація виходить «невидимою», естетичною, відновлений зуб абсолютно ідентичний зубному ряду за кольором, формою і розмірами;
 • проводиться за одне відвідування;
 • отриманий ефект зберігається на довгі роки.

Також слід зауважити, що оскільки реставрація проводиться фотополімерними матеріалами, які з часом трохи втрачають блиск та гладкість, потрібно проводити полірування реставрацій 1-2 рази на рік.

Відбілювання зубів

Для сучасного суспільства білосніжна красива посмішка - це не лише ознака здоров’я, а своєрідний атрибут успішності, навіть здорові від природи зуби можуть не задовільняти пацієнта за кольором, бути не достатньо білими. В процесі життєдіяльності наші зуби змінюють колір, що в основному пов’язано з продуктами, які містять барвники, такими напоями, як чай та кава, прийомом деяких медикаментів, а також курінням. Тому все частіше ми чуємо про відбілювання зубів і ця процедура набуває популярності у наш час.

Потрібно розуміти, що ідеально білих зубів у природі не існує, їх колір залежить від жовтизни дентину та прозорості емалі. Іноді навіть звичайної професійної гігієни вистачає, щоб колір зубів став світлішим, проте якщо після цієї процедури на ваш погляд зуби все ж недостатньо білі, ми Вам можемо запропонувати це виправити.

Покази до відбілювання зубів:

 • Флюороз, тобто зміна відтінку емалі у вигляді плям різного забарвлення, які виникають при вживанні води з високою концентрацією фтору.
 • Тетрациклінові зуби спостерігають після вживання антибіотика – тетрацикліну, в такому разі емаль набуває від світло-жовтого до коричневого відтінку.
 • Вікові зміни емалі, адже з часом емаль стоншується і змінюється її колір від харчових барвників, куріння.

Дедалі частіше пацієнти запитують, чи безпечною є процедура відбілювання і як вона проводиться.

Для відбілювання ми використовуємо американську систему «Opalescence», яка зарекомендувала себе результативною та безпечною. Система «Opalescence» - це набір гелів різної концентрації та допоміжних аксесуарів, які розроблені одним із лідерів на стоматологічному ринку – компанією «Ультрадент» (США).

Переваги цієї відбілюючої системи є наступні :

 • Відбілююча формула дієва та довготривала, а сама процедура відбілювання є абсолютно безболісною.
 • Гель містить 20% води, що попереджає пересушування емалі.
 • Вже після першого сеансу відбілювання візуально помітний результат
 • Відмінний результат не потребує застосування спеціальних ламп.
 • Для попередження гіперчутливості зубів гелі містять у своєму складі нітрат калію та фтор.
 • Вартість послуги в порівнянні з іншими методами відбілювання на порядок нижча.
 • Результати медичних досліджень довели, що відбілювання з фторидами має ремінералізуючий ефект, тому така технологія ефективна та безпечна.
 • Під час процедури проводиться профілактика карієсу.
 • Дизайн системи є продуманий, гелі містяться в зручних шприцах, легко активуються.
 • Система Opalescence пропонує обрати Вам зручніший спосіб відбілювання – або в кріслі лікаря або самостійно вдома.

За допомогою цієї системи можемо запропонувати наступні види відбілювання:

 1. Відбілювання вітальних зубів (домашнє, офісне чи комбіноване).
 2. Відбілювання девітальних зубів (ендовідбілювання).
 3. Відбілювання, як допоміжний метод перед виконанням реставрацій чи ортопедичним лікуванням.

I. Офісне відбілювання проводить стоматолог, використовуючи при цьому Opalescence Xtra Boost.

Головний його компонент – активний гель, який містить 38% розчин перекису водню. Порядок проведення процедури відбілювання:

1. спершу стоматолог ізолює мякі тканини ротової порожнини захисним гелем OpalDam, що виключає можливість їх пошкодження та запалення;

2. потім слід активувати сам гель, перемішуючи його компоненти в спеціальному шприці;

3. вестибулярну (передню) поверхню зубів покриваєм гелем, товщиною 0,5-1 мм, а також спеціальним пензликом перемішуємо гель вже на зубах для додаткової активації. Для цього ж можна використовувати і УФ-лампу;

4. Оpalescence Xtra Boost знімають через 15-20 хв стоматологічним пилососом (при підвищеній чутливості – трохи раніше);

5. оцінивши відтінок зубів, стоматолог разом з пацієнтом розглядають доцільність проведення повторної процедури, в такому разі готується нова порція системи і все повторюється;

6. завершується процедура нанесенням десенситайзерів (позбавляють чутливості) та ремінералізуючих гелів чи лаків.

Таку процедуру можна проводити, як для відбілювання всього зубного ряду, так і для окремого зуба.

II. Для домашнього відбілювання ми рекомендуємо використовувати систему Opalescence Patient Kit, її запатентована формула дозволяє за досить короткий період досягнути бажаного результату.

Opalescence Patient Kit ефективно усуває повне чи часткове потемніння зубів внаслідок системних, вроджених, вікових, природних, фармакологічних та травматичних факторів. Перед використанням системи в клініці ми знімаємо відбитки зі щелеп для того, щоб в лабораторних умовах виготовити для Вас індивідуальну капу – прозору пластинку, яку потрібно вдягати для утримання гелю на зубах. Така капа є м’якою, не травмує слизову, і якщо спершу її носіння може викликати певний дискомфорт, то дуже скоро Ви зовсім перестанете відчувати її на зубах.

Інструкція з використання:

 • Сполоснути капу і насухо витерти, почистити зуби будь-якою пастою без фтору.
 • На передню сторону капи рівномірно витиснути гель зі шприца (не більше третини вмісту шприца).
 • Рівномірно розприділити гель та одягти капу на зуби, щільно притиснути пальцями капу, а надлишки гелю, які виходять за межі капи, видалити серветкою.
 • Час відбілювання залежить від концентрації гелю. Для досягнення ефективного результату експозиція гелів повинна бути наступною:
  35% —приблизно 30 хвилин.
  20% — от 2-х до 4-х годин.
  15% — от 4-х до 6-х годин.
  10% — от 6-х до 10-х годин (рекомендовано вдягати наніч).
 • Вийняти капу, промити її під водою, сполоснути рот теплою водою чи почистити зуби.

Таку процедуру слід повторювати тричі, з перервами в один день, якщо чутливість зубів не є значною, можна збільшувати поступово час експозиції. Потім оцінюємо колір зубів і приймаємо рішення, чи варто продовжити процедуру.

Ще одна система, призначена для домашнього відбілювання — Opalescence Treswhite Supreme. В її комплект входять 10 кап для обох щелеп з уже внесеним гелем. Просто потрібно одягати послідовно одноразові капи, перед цим проконсультувавшись у стоматолога.

Слід наголосити, що навіть домашнє відбілювання слід проводити під контролем спеціалістів, тобто виготовлення індивідуальних кап, вибір концентрації гелю та тривалість відбілювання, рекомендації з використання після відбілювання спеціальних ремінералізуючих паст чи десенситайзерів – це завдання спеціалістів, адже при неправильному використанні системи можна завдати шкоди зубам.

Зачасту пацієнти думають, що можна відбілити зуби раз - і на все життя. Насправді це не так, результату відбілювання вистачає не менше як на 1 рік, комусь на 2-3 роки, оскільки це напряму залежить від стилю життя. Куріння, вживання продуктів, які містять сильні харчові барвники, велика кількість чаю, кави, червоного вина – всі ці фактори значно скорочують тривалість досягнутого результату, чистка зубів після прийому їжі, використання ополіскувачів – навпаки подовжують результативність.

III. Дуже часто зуби після видалення нерва (депульповані ) втрачають блиск, змінюють колір, стають сірими та мутними і, звичайно, завдають естетичної шкоди. Щоб виправити це існує процедура ендовідбілювання - виправлення кольору депульпованих зубів, в результаті чого вони стають білішими і не виділяються по кольору.

Така процедура проводиться лише спеціалістом.

Не зважаючи на те, що система Opalescence є не шкідливою при правильному використанні,

від процедури відбілювання слід відмовитися в наступних випадках :

 • в період вагітності;
 • при несанованій ротовій порожнині, коли є каріозні ураження, зубний наліт, камінь;
 • коли є індивідуальна чутливість зубів до карбаміду чи перекису водню;
 • при наявності системної демінералізації емалі.

Слід також наголосити, що процедуру відбілювання призначають після попередньо проведеної професійної гігієни в стоматолога. Результат відбілювання не поширюється на попередньо встановленні пломби чи реставрації, тому після процедури їх доведеться замінити на новий відтінок, якщо вони відрізняються за кольором. Важливим критерієм збереження кольору буде своєчасність проведення профілактичних оглядів у стоматолога, регулярна професійна гігієна, санація ротової порожнини і зменшення споживання продуктів, що містять барвники, а також обмеження в курінні тютюнових виробів.

Декоративні зубні прикраси

Багато дівчат мріють про красиву усмішку, яка б захоплювала і привертала співрозмовника. Останнім часом з'явилася нова мода прикрашати зуби спеціальними кристалами і стразами.

Цікаво, що традиція прикрашати зуби виникла ще в давнину. Заможні люди вставляли в зуби благородні метали і дорогоцінні камені, щоб підкреслити свою заможність і високий статус у суспільстві. Кілька тисяч років тому жителі племені майя прикрашали свої зуби спеціальними заклепками. Для цього вони сколювали поверхню емалі і монтували прикрасу. Звісно, цей процес погано впливав на здоров'я зубів, але в той час це питання було неактуальним, адже найголовніше правило полягало в тому, щоб не відрізнятися від людей, що живуть в племені.

Сучасне суспільство ставиться до стану свого здоров'я з великою обережністю, тому ніхто не готовий пожертвувати зубом заради прикраси. Проте на сьогодні медицина пропонує нові методи встановлення стразів, які є абсолютно нешкідливими.

Декоративні зубні прикраси – скайси (skyce) – це маленькі камінчики, які виготовляють спеціально для оздоблення зубів. Сама процедура їх встановлення проводиться лише спеціалістом, вона є не шкідливою і абсолютно безболісною, займає це близько 20-30хв. Скайси виготовляють із різних матеріалів, найпопулярнішими з яких є кришталь, стрази Swarovski, скло, медичні сплави, золото, діаманти, також можна поєднувати різні матеріали, тоді скайси виглядають ще більш привабливо. Важливо також правильно вибрати розмір, адже велика прикраса на маленькому зубі виглядає не дуже привабливо, діаметр прикраси маже бути десь в межах 1,5-2,5 мм.

Перш ніж установити скайс, треба проконсультуватися у стоматолога, адже зуб має бути здоровим з повноцінно мінералізованою емаллю, також попередньо слід зробити професійну гігієну.

Існують певні протипокази:

 • вік до 12 років;
 • вагітність;
 • сколи, тріщини емалі, наліт, карієс;
 • неправильний прикус;
 • встановлені брекети;
 • алергія на матеріали, з яких виготовляють скайся.

Стандартна процедура встановлення скайсів включає наступне:

 1. Для початку вибраний зуб повністю очищають пастою, яка не містить фтору.
 2. Після цього чітко визначають місце установки, при потребі відпрепаровують невелику порожнину відповідно до розміру прикраси. На нього наноситься гель, який відкриває пори зуба, та адгезивну систему.
 3. Скайс очищують та знежирюють.
 4. Закріплюється прикраса на зубі спеціальним матеріалом, засвічується ультрафіолетовою лампою.

Скайси не потребують ніякого додаткового догляду, Ви чистите зуби звичним способом, єдине чого варто уникати  - це травмування дуже твердою їжею. Прикраси не завдають дискомфорту, вони гладенькі і плоскі, з часом Ви зовсім перестаєте відчувати їх присутність.

Тож якщо Ви не впевнені в чарівності та білизні вашої посмішки – ми готові Вам допомогти!